Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Konkursy

„5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU”

Nasze przedszkole w tym roku już po raz drugi weźmie udział w organizowanym przez Krajową Unię Producentów
Soków konkursie pt. "„5 PORCJI WARZYW, OWOCÓW LUB SOKU”.
Przedmiotem programu jest promowanie i utrwalanie – wśród dzieci - prawidłowych nawyków żywieniowych i spożywania warzyw, owoców lub soków pięć razy dziennie, w małych porcjach .
Aby wygrać wspaniałe nagrody w naszym przedszkolu zostanie przeprowadzony cykl zajęć dotyczący powyższego tematu oraz wykonana zostanie praca plastyczna w formie plakatu, o treści „5 porcji warzyw, owoców lub soku”.
Przedszkola, które przeprowadzą Program w swoich placówkach otrzymają Certyfikat, potwierdzający udział i ich zaangażowanie w dbałość o kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych.

Zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) dzienne spożycie warzyw i owoców powinno wynosić co najmniej 400-500 gramów, podzielonych na kilka mniejszych porcji. Dlatego tak ważna jest edukacja, którą chcemy zacząć już w przedszkolach, aby od najmłodszych lat zaszczepić w dzieciach zasady właściwej diety i zachęcać do spożywania warzyw, owoców i picia soków.
Więcej informacji uzyskacie Państwo na stronie:
http://www.przedszkole.5porcji.pl/
Konkurs trwał do: 2014-04-30, 00:00
Konkurs 2014-02-12, 17:39 | autor: Sylwia Chlebek
Przedszkolowo.pl logo