Dla Niepodległej!

11 listopad 2018 r. Data bardzo ważna dla nas. 100 - lecie odzyskania wolności, suwerenności, niezależności przez Polskę i Polaków. Wolność i niezależność, która została odkupiona przez tysiące ludzi. Tych znanych, zapomnianych, wyklętych na wiele lat bohaterów.
8 listopada b.r., maluchy (czyt. dzieci), uczciły pamięć tych wszystkich, którzy za Polskę i za Polaków zginęli. Uczciły w najlepszy dla siebie sposób. Były biało - czerwone stroje. Był taniec narodowy - Polonez. Były wiersze i piosenki: o Orle Białym, o Fladze biało - czerwonej, o Walecznym Rycerzu. Był też tort biało - czerwony. Był spacer biało- czerwony ulicami Proszówek. Były kotyliony, które rozdawaliśmy przechodniom i przejeżdżającym kierowcom. Był tez Hymn Narodowy zaśpiewany 9 listopada o godz. 11:11. Z kolei 13 listopada dzieci na swój występ dla Niepodległej zaprosiły również Rodziców!
Zdjęcia, które poniżej Państwu prezentujemy, tylko w bardzo minimalistyczny sposób odzwierciedlają doniosłość tej uroczystości.
P.S.
My dorośli powinniśmy chyba troszkę pozazdrościć dzieciom ich spontaniczności, radości, dumy, choćby przy takiej okazji, jak śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.
Relacja 2018-11-12, 22:07 | autor: Edyta Rząca