"Małopolska w zdrowej atmosferze!"

10.10.2018r.

„Światowy Dzień Drzewa” – to właśnie ten dzień wybraliśmy na uroczyste przekazanie naszym przedszkolakom oczyszczacza powietrza najnowszej generacji. Urządzenie, co prawda nie rozwiązują problemu smogu, ale daje możliwość korzystania z czystego powietrza w każdym pomieszczeniu, w którym jest używane.

Z tej okazji, do naszego przedszkola zaprosiliśmy dzieci z Zerówki z ZSG w Proszówkach. Wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie w wykonaniu Starszaków, pt. „Sprzątamy las”, zasadziliśmy w ogrodzie „Rocznicowy Klon”, w celu uczczenie 100 - lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło też wspólnych zabaw, a w czasie spaceru dzieci wrzucały do skrzynek listy, których myślą przewodnią było hasło: „Smog, albo zdrowie! Nie truj siebie i innych!”

Dzięki materiałom informacyjnym (opracowanym przez Krakowski Alarm Smogowy, w ramach projektu: „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”), przeprowadzona została także w przedszkolu, akcja edukacyjna dotycząca zanieczyszczenia i ochrony powietrza.

Relacja 2018-10-10, 21:44 | autor: Elżbieta Ptaszek